Haberler Trafik

2018 Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

2018 Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

2018 ile ilgili ilk açıklama geldi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıkladı !Şimşek azami prim (tavan fiyat) uygulamasının 2018’de de devam edeceğini ve prim tutarının yılbaşından yüzde 5 zamlanacağını duyurdu.Şimşek, yılın son 3 ayında da şirketlerin teknik zarar trendinin devam edeceği değerlendirildiğini belirterek, “Şirketlerimizin sermayesinin erimemesi için azami prim tutarlarında bir defaya mahsus olmak üzere 2018 yılı başında yüzde 5 artış olacak. Bu suretle Hazine, ilgili yönetmeliğin kendisine verdiği prim tavanını yüzde 10 artırma yetkisini, yüzde 5 olarak kullanmış olacak.” şeklinde konuştu

Mevcut uygulamada azami prim tutarlarına uygulanan yüzde 1,5 oranındaki aylık artışlarda ise herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğinin altını çizen Şimşek, bu şekilde vatandaşların yanı sıra sigorta sektörünün de zarar etmeyeceği orta yolun bulunmuş olacağını kaydetti.

 Şimşek, piyasa şartları ve rekabet kapsamında, sigorta şirketlerince daha düşük primler ile trafik sigortası yapılmasının önünde herhangi bir engel bulunmadığını da sözlerine ekledi.

Zam kararının gerekçesinin ise sigorta şirketlerinin zararı olduğunu savundu.

Bir önceki yazımız olan Hasar Değer Kaybı Nedir? başlıklı makalemizde araç değer kaybı, deger kaybi ve değer kaybı tazminatı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

Click here to post a comment

  • Tamam biz sigortayı yapalım yapmasına da zam yapmasanız iyi olacak devlet baba.Zaten ticari araba kullanıyorum zaten verdiğimiz sigorta parası çokdu birde %5 zam gelince daha da kötü oldu hakkımız da hayırlısı olsun